Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

OSIĄGNIECIA SPORTOWE PZSP W OLSZANCE W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

4 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS GIMNAZJALNYCH.

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW KLAS V-VI.

3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.

2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT KLAS V-VI -   AGATA KASPRZYCKA.

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.

3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS V-VI

1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.

3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

2 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.

 1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT KLAS V-V                        

 3 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS V-VI.    

 1 MIEJSCE W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.

 1 MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK SZKÓŁ WIEJSKICH LZS W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

3 MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK SZKÓŁ WIEJSKICH LZS W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW KLAS V-VI.

3 MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK SZKÓŁ WIEJSKICH LZS W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW KLAS VII-VIII.

1 MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM IGRZYSK SZKÓŁ WIEJSKICH LZS W MINI KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT KLAS V-VI.

 

opracował Stanisław Smugorzewski

WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE PZSP W OLSZANCE cz. 2

 

MISTRZOSTWA POWIATU  SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGOW KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW  

DRUŻYNA CHŁOPCÓW  ZAJĘŁA II MIEJSCE W ZAWODACH POWIATOWYCH I ZOSTAŁA  WICEMISTRZEM POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

WICEMISTRZOWSKI SKŁAD DRUŻYNY: MKRTCZIAN ERYK, KOPIJ KAMIL, ROSIŃSKI MICHAŁ, NASPIŃSKI KONRAD, GOLONKA RADOSŁAW, OLESZKO MICHAŁ, CHOŁONIEWSKI MARCIN.

OPIEKUN: JERZY DRÓBKA                                                         

                                                                                                                   Opracował S. Smugorzewski

 

MISTRZOSTWA POWIATU  SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO                                          W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW  

 

DRUŻYNA CHŁOPCÓW  ZAJĘŁA II MIEJSCE W ZAWODACH POWIATOWYCH I ZOSTAŁA  WICEMISTRZEM POWIATU W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.

 

WICEMISTRZOWSKI SKŁAD DRUŻYNY: MKRTCZIAN ERYK, KOPIJ KAMIL, ROSIŃSKI MICHAŁ, NASPIŃSKI KONRAD, GOLONKA RADOSŁAW, OLESZKO MICHAŁ, CHOŁONIEWSKI MARCIN.

OPIEKUN : JERZY DRÓBKA                                                        

WAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE PZSP W OLSZANCE

 

  1. MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT W RAMACH IGRZYSK LZS  MŁODZIEŻY SZKÓŁ WIEJSKICH
  2. DRUŻYNA DZIEWCZĄT ZAJĘŁA I MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM I ZOSTAŁA  MISTRZEM WOJEWODZTWA W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT W ROKU SZKOLNYM 2018/2019.
    MISTRZOWSKI SKŁAD DRUŻYNY: WITTKE MAGDALENA, GUGLAS MARTYNA, ŚLIWA ELŻBIETA, PAWLAK OLIWIA, KASPRZYCKA AGATA, LUM OLIWIA, ZALEWSKA MICHALINA.
    OPIEKUN: JERZY DRÓBKA

opracował Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

08.12.2018 r.  W ŁOSIOWIE ODBYŁY SIĘ DRUŻYNOWE ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM NA SZCZEBLU POWIATOWYM.  NASZA SZKOŁĘ BARDZO UDANIE REPREZENTOWAŁY TRZY DRUŻYNY W KATEGORII DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.


Wyniki :

Dziewczęta w kategorii klas V-VI

1 MIEJSCE - PSP Olszanka

SKŁAD DRUŻYNY DZIEWCZĄT:

 AGATA KASPRZYCKA I MICHALINA ZALEWSKA

Dziewczęta awansowały do finału wojewódzkiego !!!

Chłopcy w kategorii klas V-VI

2 MIEJSCE - PSP Olszanka

SKŁAD DRUŻYNY CHŁOPCÓW

TOMASZ MARCINIAK I JAKUB MAŁEK

Drużyna chłopców uzyskała awans do finału wojewódzkiego !!!

 

Chłopcy w kategorii klas VII - VII

3 MIEJSCE - PSP Olszanka

SKŁAD DRUŻYNY CHŁOPCÓW:

KONRAD NASPIŃSKI I OLIWIER CHYRZYŃSKI

Tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

 

 

Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców

Dnia 13.10.2018 r.  w Hali Sportowej w Przylesiu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt i Chłopców.

Organizatorem zawodów była PSP w Przylesiu.  W kategorii dziewcząt reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce i awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 27.10.2018 r.

Skład drużyny: Agata Kasprzycka, Oliwia Lum, Oliwia Pawlak,  Magdalena Wittke, Michalina Zalewska,  Julia Romanowska, Beata Chrustowska, Martyna Guglas

Opiekun: Jerzy Dróbka

W kategorii chłopców drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce.

Skład drużyny : Piotr Gazda, Antoni Malinowski, Jakub Małek, Tomasz Marciniak, Szymon Sawicki, Szymon Soboń, Dominik Szczepaniak, Dawid Węgliński-Rosiński

Opiekun drużyny: Stanisław Smugorzewski.

Foto i tekst Stanisław Smugorzewski

Półfinał Wojewódzki LZS w koszykówce

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI SZKÓŁ WIEJSKICH W MINIKOSZYKÓWCE  CHŁOPCÓW

Dnia 12.04.2018 r. w Pokoju odbyły się zawody w minikoszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkół Wiejskich LZS. Naszą szkołę reprezentował zespół chłopców, który walczył o awans do finału wojewódzkiego ze szkołami podstawowymi z Pokoju, Dąbrowy i Domaradzy. Awans do finału gwarantowało tylko zajęcie pierwszego miejsca w turnieju, więc wszystkie mecze były bardzo zacięte. Pomimo osłabionego składu kadrowego, nękanego kontuzjami i chorobami chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli drugie miejsce w półfinale wojewódzkim.

NAZWA SZKOŁY

NAZWA SZKOŁY

WYNIK

PSP POKÓJ

PSP OLSZANKA

18:19

PSP DĄBROWA

PSP DOMARADZ

10:23

PSP OLSZANKA

PSP DOMARADZ

  8:18

PSP POKÓJ

PSP DĄBROWA

24:14

PSP DĄBROWA

PSP OLSZANKA

 9:21

PSP DOMARADZ

PSP POKÓJ

32:10

 

KOLEJNOŚĆ MIEJSC

1 miejsce - PSP Domaradz

2 miejsce - PSP  Olszanka

3 miejsce - PSP Pokój

4 miejsce - PSP Dąbrowa

 

REPREZENTACJA SZKOŁY GRAŁA W SKŁADZIE:

Naspiński Konrad, Soboń Kacper, Golonka Radosław, Kopij Kamil, Marciniak Tomasz

I Demski Damian

Opiekunowie zespołu: Jerzy Dróbka i Stanisław Smugorzewski

 

Foto: Damian Demski

Tekst: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA GMINY W MINIPIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Dnia 07.04. 2018 r. na boisku szkolnym PSP w Olszance odbyły się Mistrzostwa Gminy w minipiłce nożnej.  W zawodach brały udział zespoły szkół podstawowych z  Olszanki, Jankowic W., Michałowa i Przylesia.

 Wyniki meczy w kategorii dziewcząt:

NAZWA SZKOŁY

NAZWA SZKOŁY

WYNIK

PSP PRZYLESIE

PSP JANKOWICE

0:0

PSP JANKOWICE

PSP OLSZANKA

0:8

PSP OLSZANKA

PSP PRZYLESIE

8:0

Ostateczna kolejność miejsc:

1 miejsce – PSP  OLSZANKA

2 miejsce – PSP PRZYLESIE             

2 miejsce - PSP JANKOWICE

Drużyny z Przylesia i Jankowic uzyskały taką samą ilość punktów więc przyznano dwa drugie miejsca.

Skład drużyny dziewcząt: Guglas Martyna, Kasprzycka Agata, Lum Oliwia, ,  Górska Wiktoria, Romanowska Julia, Śliwa Elżbieta, Wittke Magdalena i Zalewska Michalina.

Wyniki meczy w kategorii chłopców:

 

NAZWA SZKOŁY

NAZWA SZKOŁY

WYNIK

PSP MICHAŁÓW

PSP JANKOWICE

1:9

PSP OLSZANKA

PSP PRZYLESIE

5:1

PSP JANKOWICE

PSP PRZYLESIE

 3:0

PSP MICHAŁÓW

PSP OLSZANKA

1:10

PSP OLSZANKA

PSP JANKOWICE

 0:2

PSP PRZYLESIE

PSP MICHAŁÓW

16:1

 

Ostateczna kolejność miejsc:

 

1 miejsce – PSP OLSZANKA

 

2 miejsce – PSP Przylesie

 

3 miejsce – PSP Jankowice Wielkie

 

4 miejsce – PSP Michałów

 

 

 

Skład drużyny chłopców: Derkacz Brajan , Hładik Damian , Narejko Maksymilian, Marciniak Tomasz, Kopij Kamil, Małek Jakub Gazda Piotr.

 

Zespół dziewcząt i chłopców z Olszanki awansował do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 21.04.2018 r. w Brzegu.

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W MARCU ODBYŁY SIĘ  DRUŻYNOWE  ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM NA SZCZEBLU POWIATOWYM. NASZĄ GMINĘ REPREZENTOWAŁY TRZY DRUŻYNY Z PUBLICZNEGO ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W  OLSZANCE.

Wyniki :

Dziewczęta w kategorii klas V-VI

1m. PSP Łosiów – Laura Piekoszewska, Oliwia Strona

2m. PSP Olszanka – Agata Kasprzycka, Michalina Zalewska

3m. ZSP  Czepielowice – Julia Hadrosek, Katarzyna Sikora

 

Chłopcy w kategorii klas V-VI

1m. PSP nr 6 Brzeg – Bartosz Borkowski, Jacek Wróbel

2m. PSP Łosiów – Kacper Dudek, Przemysław Mrozik, Marcin Sulima

3m. PSP Olszanka – Oliwier Chyrzyński, Tomasz Marciniak, Kamil Kopij

4m. ZSP Czepielowice – Łukasz Łumas, Mateusz Tyndziuk

5m. PSP Jędrzejów – Michał Mielnik, Szymon Wolny

Chłopcy w kategorii klas VII

1m. PSP Łosiów – Sebastian Dudek, Tymoteusz Kulczycki, Radosław Chruń

2m. PSP nr 6 Brzeg – Dominik Chyrzyński, Mateusz Markowski

3m. PSP Olszanka – Konrad Naspiński, Radosław Golonka

4m. ZSP Czepielowice – Szymon Pękosz, Michał Lenkiewicz

5m. PSP Jędrzejów – Błażej Mazur, Dominik Salak

 

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

Dnia 24.02.2018 w Łosiowie odbyły się zawody w piłce siatkowej  dziewcząt szkół gimnazjalnych  o mistrzostwo powiatu brzeskiego. Naszą gminę reprezentował zespół Publicznego Gimnazjum w Olszance. W zawodach brały udział jeszcze zespoły: PG Łosiów, ZS nr1 z Oddziałami Sportowymi w Brzegu, PG Grodków i PG Kościerzyce.

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Reprezentantki naszej  szkoły dzielnie walczyły we wszystkich pojedynkach, pokazując duże umiejętności siatkarskie pod kierunkiem opiekuna p. Lucyny Ilów, zajmując w ostateczności III miejsce w mistrzostwach powiatu brzeskiego.

Ostateczna kolejność miejsc:

1 miejsce – PG łosiów

2 miejsce – ZS nr 1 Brzeg                            

3 miejsce – PSP OLSZANKA

4 miejsce – PG Grodków

5 miejsce – PG Koscierzyce

Skład zespołu;

Joanna Wiatrowska, Monika Semenowicz, Barbara Stefanik, Sylwia Barwińska, Sandra Iwasieczko, Wiktoria Machowska, Żaneta Marszałek, Natalia Stańczyk, Semenowicz Martyna, Śliwa Kornela.

Opiekun zespołu Lucyna iłów i Stanisław Smugorzewski

Foto: Lucyna Ilów

Tekst: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

W Hali Sportowej I LO w Brzegu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych. W zawodach wzięły udział cztery drużyny. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Wyniki poszczególnych pojedynków:

 

PSP Olszanka

PSP Jędrzejów

24:4

PSP 3 Brzeg

PSP Łosiów

5:13

PSP Olszanka

PSP Łosiów

8:19

PSP 3 Brzeg

PSP Jędrzejów

16:14

PSP Olszanka

PSP 3 Brzeg

18:2

PSP Jędrzejów

PSP Łosiów

11:22

 

Końcowa kolejność miejsc po rozegranych pojedynkach:

 

1 miejsce     -    PSP  Łosiów

 

2 miejsce     -    PSP  OLSZANKA

 

3 miejsce     -    PSP 3 Brzeg

 

4 miejsce     -    PSP Jędrzejów

Wicemistrzowska drużyna z PSP w Olszance wystąpiła w następującym składzie:

Oliwier Chyrzyński, Brajan Derkacz, Maksymilian Narejko, Damian Hładik, Szymon Pawłowski, Dawid Węgliński – Rosiński, Szymon Sawicki, Tomasz Marciniak, Kamil Kopij, Jakub Małek, Kacper Linkowski, Kaj Szlachetka

Opiekun drużyny: Stanisław Smugorzewski

W PSP nr 3 odbyły się również zawody w minikoszykówce dziewcząt szkół podstawowych. Drużyna dziewcząt z Olszanki zajęła w tych zawodach 3 miejsce.

1 miejsce  - PSP nr 5 Brzeg

2 miejsce – PSP nr 3 Brzeg

3 miejsce – PSP Olszanka

4 miejsce – PSP Jędrzejów

5 miejsce – PSP Lewin Brzeski

Skład drużyny: Agata Kasprzycka, Oliwia Lum, Oliwia Pawlak, Aleksandra Oliwa, Elżbieta Śliwa, Magdalena Wittke, Michalina Zalewska, Martyna Guglas, Julia Romanowska, Emilia Sewruk, Julia Wachowska.

Opiekun: Jerzy Dróbka.

Tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

 

Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców

 

Dnia 17.02.2018 r. 02.2018 w Hali Sportowej w Przylesiu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt i Chłopców.

Organizatorem zawodów była PSP w Jankowicach Wielkich. W kategorii dziewcząt reprezentantki naszej szkoły zajęły I miejsce, wygrywając z koleżankami z PSP w Jankowicach Wielkich i z PSP w Przylesiu. Wyniki poszczególnych meczy:

PSP Olszanka

PSP Jankowice Wielkie

56:12

PSP Jankowice Wielkie

PSP Przylesie

12:10

PSP Olszanka

PSP Przylesie

30:8

Skład drużyny: Agata Kasprzycka, Oliwia Lum, Oliwia Pawlak, Aleksandra Oliwa, Elżbieta Śliwa, Magdalena Wittke, Michalina Zalewska, Martyna Guglas, Julia Romanowska.

Opiekun: Jerzy Dróbka.

W kategorii chłopców również młodzi koszykarze z Olszanki zajęli I miejsce. Również oni wygrali wszystkie swoje pojedynki po zaciętych walkach pod  tablicami. Wyniki w kategorii chłopców:

PSP Olszanka

PSP Jankowice Wielkie

26:6

PSP Jankowice Wielkie

PSP Przylesie

6:18

PSP Olszanka

PSP Przylesie

20:6

Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwier Chyrzyński, Brajan Derkacz, Maksymilian Narejko,  Damian Hładik, Szymon Pawłowski,  Dawid Węgliński – Rosiński, Szymon  Sawicki,  Tomasz  Marciniak, Kamil Kopij.

Opiekun drużyny: Stanisław Smugorzewski

Drużyny dziewcząt i chłopców awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się 24 02.2018 roku w Brzegu.

Foto i tekst: Stanisław Smugorzewski


MISTRZOSTWA POWIATU W TENISIE STOŁOWYM - MONIKA SEMENOWICZ I OLIWIER CHYRZYŃSKI NA PODIUM

Dnia 9 grudnia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Brzeskiego w Tenisie Stołowym. Nasza uczennica - Monika Semenowicz - zajęła 3 miejsce, a nasz uczeń - Oliwier Chyrzyński - 2 miejsce, w swoich kategoriach wiekowych. Uczniowie trenowali pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego - Stanisława Smugorzewskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki naszych reprezentantów w poszczególnych kategoriach wiekowych w tabeli poniżej.

Dziewczęta klasy 6 i młodsze: 

1m. Laura Piekoszewska – PSP Łosiów

2m. Oliwia Strona – PSP Łosiów

3m. Kamila Bańkowska – NSP Brzeg

4m. Michalina Zalewska – PSP Olszanka

5m. Agata Kasprzycka- PSP Olszanka

6m.Hanna Mokrzan – PSP Łosiów

7m. Zuzanna Iwanek – PSP Jankowice Wlk.

8m. Beata Chrustowska – PSP Jankowice Wlk.

9m. Martyna Staroń – PSP Łosiów

10m. Julia Błażejewska – PSP Łosiów

11m. Julia Hadrosek – PSP Czepielowice

12m. Katarzyna Sikora – PSP Czepielowice

13m. Agata Kozubowska – PSP Czepielowice

 

Chłopcy klasy 6 i młodsi :

1m. Bartosz Borkowski – PSP 6 Brzeg

2m. Oliwier Chyrzyński – PSP Olszanka

3m. Marcin Sulima – PSP Łosiów

4m. Kacper Dudek – PSP Łosiów

5m. Przemysław Mrozik – PSP Łosiów

6m. Jacek Wróbel – PSP 6 Brzeg

7m. Patryk Kuliński – PSP Łosiów

8m. Robert Sikora – PSP 8 Brzeg

9m. Tomasz Płuciennik – PSP Łosiów

10m. Tomasz Marciniak – PSP Olszanka

11m. Mikołaj Andruchowicz – NSP Brzeg

12m. Kamil Zalewski – PSP Olszanka

13 – 16

 

 Adam Konopacki – PSP Jankowice Wlk.

Piotr Gazda – PSP Olszanka

Maciej Andruchowicz – NSP Brzeg

Michał Mańkowski – PSP Jankowice WLK.

17- 20

Jakub Małek – PSP Olszanka

Jakub Czyż – PSP 8 Brzeg

Michał Mielnik – PSP Jędrzejów

Szymon Wolny – PSP Jędrzejów
 

Dziewczęta 2002 – 2004

 

Chłopcy 2002 – 2004

1m. Klaudia Świderska – PSP Łosiów

2m. Karolina Antoszczyszyn – PSP Łosiów

3m. Monika Semenowicz – PG Olszanka

4m. Amelia Drozd –  PG Kościerzyce

5m. Katarzyna Kiliańska – PG Kościerzyce

6m. Honorata Federenko – PG Kościerzyce

1m. Sebastian Dudek – PSP Łosiów

2m. Dominik Chyrzyński – PSP 6 Brzeg

3m. Radosław Chruń – PSP Łosiów

4m. Tymoteusz Kulczycki – PSP Łosiów

5m. Konrad Naspiński – PSP Olszanka

6m. Piotr Sikora – PSP 8 Brzeg

 

7m. Radosław Golonka – PSP Olszanka

8m. Maciej Syposz – PSP Jędrzejów

9m. Dawid Krynda – PSP Łosiów

10m. Jakub Frontczak – PSP 8 Brzeg

11 – 12

Szymon Pękosz – Kościerzyce

Błażej Mazur – PSP Jędrzejów

13 – 16

Jakub Wolny – PSP Jędrzejów

Mateusz Romanowski – PSP Olszanka

Jakub Iwanek – PSP Jankowice Wlk.

Kacper Wolny – PSP Jędrzejów

 

 

 

 

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA GMINY OLSZANKA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM

Dnia 02.12.2017 roku w Hali Sportowej PZSP   w Olszance odbyły się zawody w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Udział w zawodach  w kategorii dziewcząt  i chłopców wzięły szkoły podstawowe z  PSP  w  Olszance , PSP w Jankowicach Wielkich i PSP  w Przylesiu.

Końcowa kolejność miejsc w kategorii dziewcząt klas VI i młodszych

1 miejsce -  Agata Kasprzycka Agata     - PSP Olszanka

2 miejsce – Michalina Zalewska             - PSP Olszanka

3 miejsce -  Magdalena Wittke             - PSP Olszanka

W kategorii chłopców klas VI i młodszych nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki:

1 miejsce – Oliwier Chyrzyński – PSP Olszanka

2 miejsce -  Tomasz Marciniak  - PSP Olszanka

3 miejsce -  Kamil Kopij           -  PSP Olszanka

4 miejsce – Kamil Zalewski       -  PSP Olszanka

5 miejsce  - Jakub Małek         -  PSP Olszanka

8 miejsce  - Piotr Gazda          -  PSP Olszanka

W kategorii chłopców rocznik 2004- 2002 nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

1 miejsce - Konrad Naspiński       -  PSP Olszanka

2 miejsce -  Radosław Golonka     -  PSP Olszanka   

3 miejsce - Mateusz Markowski   -  PSP Olszanka

Wyżej wymienieni uczestnicy zawodów uzyskali awans do zawodów powiatowych

tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJUM

 

BRZEG 20.05.2017

Dnia 20.05.2017 r. na stadionie MOSiR-u w Brzegu odbyły się zawody w lekkiej atletyce na szczeblu powiatowym, które jednocześnie były eliminacjami do zawodów wojewódzkich.

 

Uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze wywiązali się z powierzonego zadania reprezentowania szkoły zdobywając szereg miejsc na podium.

Wyniki naszych zawodników:

Publiczne Gimnazjum

 

Martyna Stefanik        -1 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego).

Małgorzata Golonka     -2 miejsce w biegu na 100 m. (awans do finału wojewódzkiego)

                               -3 miejsce w skoku w dal.

Aleksandra Początek   -3 miejsce w biegu na 100 m.

Sztafeta 4 x 100 m.   -3 miejsce (Małgorzata Golonka, Aleksandra Początek, Agnieszka Zalewska i Sandra Lipka)

 Mateusz Oleszko       -1 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego).

 Kacper Kwaskowicz  -  2 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego ).

 Bartosz Skwarczyński  -2 miejsce w biegu na 300 m. ( awans do finału wojewódzkiego ).

 Sztafeta 4 x 100 m.   -2 miejsce (Michał Oleszko, Bartosz Skwarczyński, Kacper Kwaskowicz, Mateusz Hajduk).

 

                                                                                                                                                                             

Szkoła Podstawowa

Kinga Naspińska          - 3 miejsce w biegu na 300 m.

Mateusz  Markowski    - 2 miejsce w pchnięciu kulą (awans do finału wojewódzkiego).

                               - 2 miejsce w rzucie p. palantową (awans do f. wojewódzkiego).

Eryk Mkrtczian            -3 miejsce w pchnięciu kulą.

 Tekst i foto Stanisław Smugorzewski

 

MISTRZOSTWA GMINY W LEKKIEJ ATLETYCE OLSZANKA 2017

 

 autor tekstu: Stanisław Smugorzewski

 

 

 

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Dnia 27.05.2017 r. w Dąbrowie odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Podstawowych w Minikoszykówce Chłopców. Prawo startu miały drużyny, które w zawodach półfinałowych zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie. Do zwycięzców półfinału wojewódzkiego należał zespół PSP w Olszance.

Poniżej przedstawiono wyniki spotkań w finale wojewódzkim.

Ostateczna kolejność miejsc:

1 miejsce – ZS w Dąbrowie

2 miejsce – PSP w Olszance

3 miejsce – ZSG Izbicko

4 miejsce – ZSP w Korfantowie

Wicemistrzowie województwa wystąpili w składzie:

Radosław Golonka,  Konrad Naspiński, Eryk Mkrtczian, Tomasz Marciniak, Damian Hładik, Mateusz Markowski, Kopij Kamil.
Opiekun: Jerzy Dróbka.

Opracował: Stanisław Smugorzewski

Foto: Damian Demski

MISTRZOSTWA GMINY W MINIPIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 

Dnia 01.04. 2017 r. na boisku szkolnym PSP w Olszance odbyły się Mistrzostwa Gminy w minipiłce nożnej. W zawodach brały udział zespoły szkół podstawowych z Olszanki,                    Jankowic W., Michałowa i Przylesia.

Wyniki meczy w kategorii dziewcząt:

Ostateczna kolejność miejsc:

1 miejsce – PSP  OLSZANKA

2 miejsce – PSP MICHAŁÓW

3 miejsce - PSP JANKOWICE

Skład drużyny dziewcząt: Guglas Martyna, Kasprzycka Agata, Lum Oliwia, Naspińska Kinga, Pawlak Oliwia, Romanowska Julia, Śliwa Elżbieta, Wittke Magdalena i Zalewska Michalina.

Wyniki meczy w kategorii chłopców:

Ostateczna kolejność miejsc:

 

1 miejsce – PSP OLSZANKA

2 miejsce – PSP JANKOWICE W.

3 miejsce – PSP PRZYLESIE

4 miejsce – PSP MICHAŁÓW

Skład drużyny chłopców: Golonka Radosław, Kopij Kamil, Marciniak Tomasz, Markowski Mateusz,  Naspiński Konrad, Soboń Kacper, Węgliński-Rosiński Dawid

Zespół dziewcząt i chłopców z Olszanki awansował do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 08.04.2017 r. w Brzegu

Tekst: Stanisław Smugorzewski
Foto: Damian Demski

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI SZKÓŁ WIEJSKICH W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW


24.03.20017 r. w Pokoju odbyły się zawody w minikoszykówce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkół Wiejskich LZS. Naszą szkołę reprezentował zespół chłopców, który walczył o awans do finału wojewódzkiego ze szkołami podstawowymi z Pokoju, Dąbrowy i Domaradzy. Awans do finału gwarantowało tylko zajęcie pierwszego miejsca w turnieju, więc wszystkie mecze były bardzo zacięte. Chłopcy wraz z opiekunem stanęli na wysokości zadania nie dając żadnych szans rywalom z innych ekip, o czym świadczą wyniki podane poniżej.   

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ MIEJSC

1 miejsce PSP OLSZANKA

2 miejsce PSP Domaradz

3 miejsce PSP Pokój

4 miejsce PSP Dąbrowa

 

REPREZENTACJA SZKOŁY GRAŁA W SKŁADZIE:

Markowski Mateusz, Mkrtczian Eryk, Grabowski Oskar, Naspiński Konrad, Soboń Kacper, Golonka Radosław, Kopij Kamil, Hładik Damian, Marciniak Tomasz.                                                        
Opiekunem zespołu jest Jerzy Dróbka.

Gratulujemy awansu do finału wojewódzkiego!

tekst: Stanisław Smugorzewski

foto: Damian Demski

XVII EDYCJA TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Miesiąc marzec jest miesiącem, gdzie rozgrywane są kolejne edycje turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Stadion MOSiR w Brzegu był areną zmagań najmłodszych adeptów piłki nożnej którzy rywalizowali w największym turnieju w Polsce i w Europie w kategorii wiekowej U-8, U-10 oraz U-12 chłopców i dziewcząt. Nasza szkoła również brała udział w tych rozgrywkach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.

Drużyna dziewcząt w kategorii U-8 (uczennice klas II PSP) zajęła I miejsce w zawodach powiatowych i awansowała do finału wojewódzkiego.

Mecze grupowe w zawodach wojewódzkich:

PSP Olszanka-PSP Łambinowice            3:0 

PSP Olszanka-PSP Kędzierzyn -Koźle       6:0

PSP Olszanka-PSP 2 Głogówek             4:1

Półfinał

PSP Olszanka – PSP Ligota Książęca       0:2  

Mecz o III miejsce

PSP Olszanka -PSP Budkowice 0:0 (o miejscu zadecydowały rzuty karne 0:1)

Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce w województwie opolskim. Gratulujemy!!!

Skład drużyny: Głowacka Zofia i Aleksandra, Chraca Julia, Krzemińska Hania, Kwiek Daria, Pawlak Paulina, Pregel Wiktoria, Zalewska Zuzanna, Hładik Weronika.                                        Opiekun zespołu: Jerzy Dróbka.

W zawodach powiatowych w kategorii dziewcząt U-10 (uczennice klas IV) nasza drużyna również zajęła dobre miejsce plasując się na trzecim stopniu podium.

Skład drużyny dziewcząt w kategorii U-10: Guglas Martyna, Kasprzycka Agata, Lum Oliwia, Pawlak Oliwia, Romanowska Julia, Rosińska Julia, Śliwa Elżbieta, Magdalena Wittke i Zalewska Michalina. Opiekun: Jerzy Dróbka i Stanisław Smogorzewski.

Bardzo dobry występ zanotowała również drużyna chłopców w kategorii U-8 (uczniowie klas II SP i młodsi). W zawodach powiatowych zajęli II miejsce.

Skład drużyny: Bruś Szymon, Hajduk Hubert, Zagrobelny Wiktor, Sadle Dawid, Rosiński Marcin, Kubik Dawid i Kucybała Antoni. Opiekun zespołu był Jerzy Dróbka.

Tekst i foto: Stanisław Smugorzewski

MISTRZOSTWA POWIATU W MINIPIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 11.03.2017 w Łosiowie odbyły się zawody mini piłki siatkowej chłopców szkół podstawowych. Naszą gminę reprezentował zespół Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszance. W zawodach brały udział jeszcze dwa zespoły: PSP Łosiów i PSP nr 6 Brzeg.

Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”

Wyniki poszczególnych meczy

 

 

Nasza drużyna, która zajęła II miejsce w mistrzostwach powiatu wystąpiła w następującym składzie: Derkacz Brajan, Demski Damian, Golonka Radosław, Kopij Kamil, Marciniak Tomasz, Mkrtczian Eryk, Markowski Mateusz, Narejko Maksymilian, Naspiński Konrad, Soboń Kacper, Romanowski Mateusz, opiekun Jerzy Dróbka

 

Opracował: Stanisław Smugorzewski

 

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Dnia 02.03.2017 w Przylesiu odbył się Półfinał Wojewódzki w Minikoszykówce chłopców. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Olszance.                   

W zawodach udział  wzięły cztery drużyny - mistrzowie powiatów: brzeskiego ( PSP Olszanka), opolskiego (PSP 2 Opole), strzeleckiego (PSP nr 7 Strzelce Opolskie) i prudnickiego (PSP 1 Prudnik).

Mecze rozgrywane były w systemie  „każdy z każdym”                                                                                                         

WYNIKI

Lp.

Nazwa szkoły

 

Wynik

 

 

 

 

 

 

1

PSP 1 Prudnik

 

PSP 2 Opole

 

34 – 22

 

 

 

 

 

 

2

PSP Olszanka

 

PSP 7 Strzelce Op.

 

30 – 22

 

 

 

 

 

 

3

PSP 2 Opole

 

PSP 7 Strzelce Op.

 

24 – 11

 

 

 

 

 

 

4

PSP 1 Prudnik

 

PSP Olszanka

 

31 – 20

 

 

 

 

 

 

5

PSP 7 Strzelce Op

 

PSP 1 Prudnik

 

16 – 33

 

 

 

 

 

 

6

PSP Olszanka

 

PSP 2 Opole

 

21 – 35

 

Tabela  wyników

Szkoła

1

2

3

4

 

Punkty

Miejsce

PSP 1 Prudnik

 

33 – 16

31 – 20

34 – 22

98 – 58

6

I

PSP 7 Strzelce Op.

16 – 33

 

22 – 30

11 – 24

49 – 87

3

IV

PSP Olszanka

20 – 31

30 – 22

 

21 – 35

71 – 88

4

III

PSP 2 Opole

22 – 34

24 – 11

35 – 21

 

81 – 66

5

II


Brązowi medaliści z Olszanki wystąpili w następującym składzie: Derkacz Brajan, Golonka Radosław, Hładik Grzegorz, Kopij Kamil, Marciniak Tomasz, Mkrtczian Eryk, Markowski Mateusz, Narejko Maksymilian, Naspiński Konrad, Soboń Kacper, Węgliński-Rosiński Dawid, opiekun Jerzy Dróbka.

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1408884
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
282
215
497
1405787
1408884